Dlaczego kochamy nowofundlandy

Maj 11, 2009

Wszystkie trzy pieski znalazły swój nowy dom. Przepraszam za nieodpisanie na e maile. Nie miałam dostępu do Internetu.

Zawieszam moją hodowlę na czas bliżej nieokreślony. Jednak chciałabym się w najbliższym roku podzielić z Państwem moimi doświadczeniami i przemyśleniami na tym oto kawałku blogowym sceny wirtualnej na temat hodowli i nie tylko. Pozostawię możliwość komentowania i zapraszam do rozmowy.

Podzielę się nie tylko tym co pozornie piękne ale powiem, jak trudna jest hodowla nowofundlanda i dlaczego, co w konsekwencji daje nam psy o takiej a nie innej psychice. Wnioski będą moimi spostrzeżeniami i ewentualnie za linkuję  stronki z treściami wg mnie najbardziej zasadnymi jeśli idzie o tę dziedzinę. Proszę nie oczekiwać , że będę pisać bezbłędnie, nie to jest celem mojego pisania. Podobnie, moje założenia są tylko próbą zweryfikowania zaobserwowanych przeze mnie zdarzeń i sytuacji co do ich prawdziwości.

Będę łączyć wiedzę weterynaryjną, medyczną oraz moje doświadczenie hodowlane.

Pragnę także nadmienić, że oprócz doświadczeń hodowlanych psów mam mnóstwo doświadczeń w życiu rodzinnym, także natury medycznej-choroba mojej córki. Posłużę się także moimi wywodami na temat moralności, humanizmu, etyki, problematyki natury ekonomicznej.

Hodowla w moim życiu była przełomowym epizodem, by zrozumieć, co w życiu najbardziej mnie interesuje. Spotykając takich a nie innych ludzi mogłam spojrzeć na świat całkiem z innej perspektywy. Doświadczyłam łyk marketingu, łyk przedsiębiorczości, łyk biurokracji i oczywiście łyk ubóstwa. Dowiedziałam się,  że psy rasowe, tzn. ich posiadanie, to przywilej bogatych i wykształconych ludzi. Dowiedziałam się też dlaczego? I uwierzcie, nie chce być bogata za taką cenę. Po wtóre jestem niepokorną uczennicą i nawykłam do samodzielnego interpretowania „życia” polegającego na samodzielnym myśleniu i dochodzeniu do najbardziej realnej prawdy, jaką jest prawo do życia, oraz  kultura-sublimacja przemocy. Zestawienie życia zwierząt, ich obserwowanie,  z życiem ludzkim daje nam najbardziej niepokorne odpowiedzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: