Odrobaczone i już zaszczepione szczenięta, psy rasy nowofundland

Czerwiec 18, 2008

Maluszki jedzą już karmę i powoli sa odsadzane od sutek matki. Sissi zaczyna warczeć na nie,jak ganiają za nia po ogródku i domagaja się mleka. Karmi je tylko już jak ma pełne cycuchy, lub da popic i zaraz ucieka przed nimi-pewnie laktacja powoli jest ograniczona i mniej pobierajac pokarmu ona systematycznie ustaje. Chłopcy są już dośc intensywnie karmione karmą,  coraz  rzadziej potrzebuja pokarmu od suki.  Psiaki mają jeszcze dwa tygodnie czasu na taki larytas, jakim jest „pierś matki”. Ten okres w znacznym stopniu pozwoli im ustabilizowac sobie układ immunologiczny w połączeniu z zaaplikowaną szczepionką przeciw chorobom zakaźnym  u psów.

Szczenieta stały się bardzo ruchliwe i zwinne. Uwielbiaja kręcić sie pomiędzy nogami. próbuja swoich sił pomiedzy soba, powarkują, szczypia się, zaczepiają gryzac ogonki i łapki. Wiem ,że inne psie mamy poskramiaja tych najbardziej aktywnych agresorów, a nasza Sissi podeszła i zamiast mruknąc ostro , polizała ich po pyszczkach, a efekt zdaje sie był ten sam-uciszyły sie i wiernie patrząc jej w oczy z zadowoleniem skupiły swą całą uwagę na niej. Coraz sparwniej poruszaja sie po róznych podłożach. Pokonuja dzielnie małe przeszkody. Wetka stwierdzila , że są bardzo odważne i rezolutne, oceniła je, jako silne szczeniaki. Przy szczepieniu nie pisnęły nawet. Rosną teraz bardzo gwałtownie, dlatego ciesze sie bardzo , że na dworze jest ciepło. Systematyczny ruch na świeżym powietrzu pozwoli im na uzyskanie lepszej kondycji i wpłynie na ukształtowanie prawidłowej  postawy ciała. Działanie promieni słonecznych także wpływa na ich rozwój.

Dzis nowe fotki Gladiotora: i Georga:  Wieczorkiem umiesciłam fotki trzeciego pieska: leniuszka Goliata. Potrzebuje on wiecej uwagi od nas, prawdopodobnie z powodu tego, iż był najbardziej gruby zaczął chodzić najpózniej. Obecnie robi wielkie postępy i stał się aktywniejszy. Należy u niego kontrolować wagę i zadbać o „linię” by nie przeciążyć nadwagą organizmu. W dalszym jego rozwoju będzie trzeba szczególnie zadbać o badania w kierunku stosunku wapnia do fosforu w organiźmie i zgodnie z zaleceniem weterynarza karmić lub wspierać preparatami. Z resztą każdy szczeniak winien być systematycznie kontrolowany, by uniknąć jakichkolwiek trudności z jego rozwojem i wzrostem. Podobno każde szczenię jest inne i każde ma indywidualne skłonności i predyspozycje w swej egzystencji.

Za dwa tygodnie będzie zrobiony przeglad miotu przez komisję naszego oddziału związku kynologicznego.

Jeden piesek jest już zarezerwowany.

 

 

.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: