Gladiator-aktywny, zaczepny, silny, zdobywający

Czerwiec 6, 2008

 

 

 

Wiecej fotek w dziale szczenięta (oraz tu kliknij „Gladiator„)

 

Gladiator zawsze, ale to zawsze dobiera sie do drugiego cycka, chociaż pod pacha ma już jednego zaklepanego. Jego zasada to: „po trupach do celu”. Jest silny, ruchliwy, poszczekuje sobie i zaczyna warczeć w trakcie zabawy. Domaga sie pieszczot, lubi być po nakarmieniu ululany do snu. Najbardziej aktywny, zasypia ostatni ;), istny kapitan na statku, czujny, ma dobry słuch.

George zmienił się o tyle, że wiecej się bawi, stał sie obserwujacy. Zaczynają szczeniaczki odbierać zmysłami coraz bardziej świat, reaguja na odkurzacz, hałasy, budzą sie szybko, gdy pora posiłku jest bliska i śmiesznie pędza do matki, jak poczuja jej zapach.

Goliat nawiązuje coraz lepszy kontakt z ludźmi i intensywniej merda ogonem z radości. Stał sie weselszy i łapką zaczepia pozostałych braci. Nadal szybko zasypia. Dziewczyny mi podpowiadają, że jest nieśmialy, tajemniczy i patrzy nieśmiało „spode” główki co świadczy jednak o jego nie narzucaniu sie oraz uległości. Potrzebuje wiecej czasu na zmiany i na aklimatyzację w stosunku do nowej sytuacji, by poczuć sie pewnie i stabilnie.

 Zobaczymy, jak dalej sie potoczą nasze obserwacje :). Czy to możliwe, aby geny aż tak decydowały o usposobieniu szczeniat?  Czy to , w jaki sposob zawiązuja się relacje poszczegolnych szczeniaków z ich matka, między soba i z nami ludźmi ma az taki wpływ na kształtowanie sie charaktery ich?  One maja dopiero cztery tygodnie. W zasadzie od trzeciego tygodnia na nich ma wpływ otoczenie, a jednak…      Bodźcowanie ma wpływ na cały uklad nerwowy organizmu, więc ciepło, zimno , dotyk, jedzenie, wydalanie, teraz zabawa i zaspokajanie innych podstawowych potrzeb ma ogromny wpływ na ich rozwój. Wyraźnie potrzebuja towarzystwa chociaz sa suche syte i maja ciepło. Po ukołysaniu zasypiaja jak niemowlęta. Dlaczego to robimy? Chyba instynktownie. Obserwujac zachowanie córek, widzę, że bez słów zachowują sie w stosunku do piszczących maluchów , jak matki w stosunku do dzieci.

 

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: